11 září 2013 1 Komentář

Upozornění pro uživatele služby Webnode

Volala mně zoufalá teta, které jsem vytvořil stránky přes Webnode. Měla by teď uhradit fakturu za provoz a účetní ji řekla, že když ji zaplatí, tak se automaticky stane plátcem DPH. Firma totiž sídlí v Curychu. Přišlo mně to jako kravina, ale raději jsem napsal svému účetnímu a jeho odpověď mně docela dostala:

Dobrý den pane Bureši,

pokud je Webnode plátce DPH ve své zemi, pak se český neplátce opravdu stane plátcem v ČR. Resp. se nově může stát identifikovanou osobu, což je o něco jednodušší plátce DPH, nicméně je to komplikace – lepší se vyhnout a takovou službu nepřijmout.

Hezké odpoledne přeji!

Pokud tedy používáte prémiové služby Webnode a nejste plátci DPH, doporučuji se optat svého účetního. Je tu ještě možnost, že Webnode není plátce DPH, ale to se mně ověřit nepodařilo.

O autorovi
Vladislav Bureš — copywriter a konzultant pro přímou komunikaci. Portfolio naleznete na Madcow.cz. V případě zájmu mi napište přes kontaktní formulář nebo si mě přidejte na Twitter: @madcowcz.

One Response to “Upozornění pro uživatele služby Webnode”

  1. veronika 10 duben 2014 at 16.41 #

    Právě řeším tuto situaci jako účetní, před dvěma lety, byla jejich faktura bez DIČ a tak jsme to vzala,jakože nejsou plátci. Teď po zaplacení přišla faktura s DIČ, takže předpokládám, že jsou plátci, tudíž bychom se měli stát také plátci.


Napište komentář